Školení ISO norem prakticky - QC Group.cz

Naše školení jsou praktická a lidé rádi chodí na další

  • Garantujeme konání kurzu – naše kurzy nerušíme, vždy vám nabídneme náhradní termín.
  • Kurzy pořádáme po celý rok, i o prázninách.
  • Při výkladu nešetříme příklady z naší dlouholeté praxe z výrobních odvětví i služeb.
  • Všechna naše školení připravíme také na míru, pouze pro vaše zaměstnance, přímo u vás ve firmě.

Top školení

Manažer kvality - komplexní vzdělávací cyklus

Kurz je určen pro všechny, kteří odpovídají za řízení kvality a procesů ve společnosti. Dále vedoucím pracovníkům, kteří chtějí využít nejlepších nápadů skrývajících se v ISO 9001, 14001 a 45001, poznat úskalí související legislativy na ochranu životního prostředí a BOZP, objevit nejčastější příčiny plýtvání a způsoby, jak svou firmu zlepšovat. Pro všechny, kteří se chtějí naučit, jak lépe vést své kolegy na všech úrovních organizace a efektivně s nimi komunikovat.

Novinky

NOVINKA - Interní audity dle EN ISO 19011:2018

Norma pro interní audity prošla v roce 2018 revizí. Na kurzu vám předáme informace o nových požadavcích EN ISO 19011:2018, podělíme se s vámi o užitečné rady, jak se na audit připravit a na jaké důležité věci se při auditu a po něm zaměřit. Tento kurz je vhodný pro začátečníky, ale i pro zkušené interní auditory.

NOVINKA - Jak udržet ISO 9001 a ISO 14001 ve formě i po recertifikaci

Užitečný workshop pro ty, kteří hledají efektivní řešení naplnění požadavků ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015 – kontext, interní a externí aspekty, očekávání zainteresovaných stran, rizika a příležitosti, přehodnocení rizik a příležitostí, efektivita přijatých opatření k řešení rizik a příležitostí, zpráva o přezkoumání, interní audity.

NOVINKA - Interní auditor ISO 45001:2018

Na tomto kurzu se seznámíte s mezinárodně uznávaným standardem ISO 45001:2018, který nahrazuje OHSAS 18001:2007. Vysvětlíme vám, jak požadavky standardu zavést, řídit, monitorovat a komplexně zlepšovat výkonnost celé společnosti z pohledu BOZP.

NOVINKA - Požadavky normy ISO 9001 ve službách

Na příkladech z praxe vám ukážeme, jak se rychle a účelně zorientovat v požadavcích normy ISO 9001 a jak skutečně řídit své procesy na základě reálných ukazatelů. Kurz je určen pro všechny, kteří zavádějí, zlepšují a auditují ISO 9001 v sektoru služeb, jako např. finanční instituce, překladatelské agentury, personální agentury, realitní kanceláře, zdravotnické organizace, IT služby, sociální služby, školy a další.

NOVINKA - Interní auditor ISO 9001 ve službách

Na příkladech z praxe vám ukážeme, jak se rychle a účelně zorientovat v požadavcích normy ISO 9001 a jak skutečně řídit své procesy na základě reálných ukazatelů a jak je auditovat. Vyškolíme vás také z požadavků EN ISO 19011:2018. Kurz je určen pro všechny, kteří zavádějí, zlepšují a auditují ISO 9001 v sektoru služeb, jako např. finanční instituce, překladatelské agentury, personální agentury, realitní kanceláře, zdravotnické organizace, IT služby, sociální služby, školy a další.

Metrologie a nástroje kvality

Základy metrologie

Seznámíte se se základními metrologickými předpisy, zákony a vyhláškami, naučíte se rozeznávat měřící jednotky a jejich rozdělení, metody a techniky měření. Poradíme vám, jak vše nastavit a implementovat do metrologického systému ve vaší organizaci, a to v souladu s platnými normami a předpisy.

8D report, metody zlepšování a řešení neshod

Naučíme vás, jak přijít na kloub skutečným příčinám vašich neshod, reklamací a jiných problémů prostřednictvím moderních metod – 8D report, Ishikawa, 5Why, 5W2H. Pomůžete tak vaší firmě ušetřit náklady tím, že se problémy už nebudou opakovat.

ISO normy

Požadavky ISO 9001

Kurz je určen pro všechny, kteří zavádějí, zlepšují a auditují systém ISO 9001.Jednoduše a srozumitelně vás provedeme požadavky normy a jak skutečně řídit své procesy na základě reálných ukazatelů.

Požadavky ISO 14001

Dáme vám tipy jak identifikovat environmentální aspekty z pohledu životního cyklu výrobku a na příkladech z praxe vám ukážeme, jak se rychle a účelně zorientovat v požadavcích normy.

Požadavky ISO 13485:2016 - zdravotnické prostředky

Seznámíme vás se speciálními požadavky na management kvality zdravotnických prostředků a poradíme vám, jak se s těmito požadavky vypořádat. Doporučujeme, abyste měli základní znalosti normy ISO 9001. Lektorka bude přednášet pouze nadstavbové požadavky ISO 13485:2016.

Požadavky legislativy životního prostředí

Jednodenní školení nabité praktickými radami. Odnesete si informace, jak naplnit základní požadavky legislativy na životní prostředí, jak identifikovat zdroje znečištění ovzduší, jak správně nakládat s odpady a chemickými látkami a jak správně řídit své vodní hospodářství.

Integrované systémy

Požadavky ISO 9001 a ISO 14001

Kurz je určen pro všechny, kteří zavádějí, zlepšují a auditují integrované systémy ISO 9001 a ISO 14001.Jednoduše a srozumitelně vás provedeme požadavky norem a dáme vám tipy, jak identifikovat environmentální aspekty z pohledu životního cyklu výrobku.

Požadavky ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001

Intenzivní třídenní školení pro začátečníky. Naučíme vás, jak si upravit příručku kvality podle nové normy, dáme vám tipy jak identifikovat environmentální aspekty z pohledu životního cyklu výrobku a na co si dát pozor v oblasti bezpečnosti práce.

Interní auditoři

NOVINKA - Interní audity dle EN ISO 19011:2018

Školení pro začátečníky, ale i zkušené interní auditory. Interní audit skrývá hodně úskalí a představuje pro auditora mnoho práce. Revize ISO 19011:2018 poskytuje návod, jak se s úskalími vypořádat. Praktické zkušenosti získáte s námi. Lektorka vám vysvětlí nové požadavky normy, předá vám užitečné rady, jak se na audit připravit a na jaké důležité věci se při auditu a po něm zaměřit.

Interní auditor ISO 9001

Intenzivní dvoudenní školení pro začátečníky. Na příkladech z praxe vám ukážeme, jak se rychle a účelně zorientovat v požadavcích normy a jak projít úskalím interního auditu, jak se na něj připravit a jak napsat zprávu z auditu.

Interní auditor ISO 14001

Dáme vám tipy jak identifikovat environmentální aspekty z pohledu životního cyklu výrobku, na příkladech z praxe vám ukážeme, jak se rychle a účelně zorientovat v požadavcích normy a jak projít úskalím interního auditu.

Interní auditor ISO 9001 a ISO 14001

Kurz je určen pro všechny, kteří zavádějí, zlepšují a auditují integrované systémy ISO 9001 a ISO 14001. Jednoduše a srozumitelně vás provedeme požadavky norem, interním auditem krok po kroku a dáme vám tipy, jak identifikovat environmentální aspekty z pohledu životního cyklu výrobku.

Interní auditor ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001

Intenzivní třídenní školení pro začátečníky. Naučíme vás, jak si upravit příručku kvality podle nové normy, jak vést metodicky své spolupracovníky, na co si dát pozor v oblasti bezpečnosti práce. Odnesete si vzory dokumentů k internímu auditu a ve firmě si je již naplníte.

Interní auditor ISO 50001

Kurz je určen pro manažery kvality, vedoucí pracovníky výroby a údržby, pracovníky facility managementu a ostatní pracovníky, kteří odpovídají za spotřebu energií ve svých firmách a interní auditory ISO 50001.

Manažerské a komunikační dovednosti

Manažerské dovednosti na téma Motivace a vzor

Školení je koncipováno jako praktický workshop. Rozhodně se na něm nudit nebudete a odnesete si několik podnětů, jak zlepšit svoji komunikaci. Upevněte svou roli a buďte manažerem, který motivuje, řídí a podporuje.

Manažerské dovednosti na téma Vědomý lídr

Naučíme vás směrovat pozornost na lidi a teprve potom na procesy. Protože pak lidé pro vás budou pracovat více než “jen do výše svého platu”. Otevřeme vám oči a společněn si nastavíme nová pravidla.

Manažerské dovednosti na téma Training day

Komunikovat těžká témata ve firmě, jako je ukončení spolupráce, kritika, změny ve firmě, není nic lehkého. Ale co se natrénuje, to se také stává dovedností. Máme pro vás připraveny případové studie z každodenní praxe. Posuňte své schopnosti zase o krok dál.

Ohlasy účastníků

Chtěla bych poděkovat za perfektní školení interních auditorů pod vedením lektorky Kateřiny Konečné. S jejím podáním a obsahem školení jsme byli všichni nadmíru spokojeni. Mě, jako představiteli kvality, nesmírně pomohla v přehledném a uceleném výkladu  zdůrazněných změn revidované normy, mnohdy i zábavnou formou pro posluchače. Je to pozitivní a milý člověk na správném místě. I vedení naší společnosti bylo nadšené, a budeme se těšit na využití dalších vašich služeb.

Ing. Věra Řeháková, představitel QEMS
AWOS s.r.o.

Výborné zázemí a skvělé občerstvení.

Veronika Hladová
Linde Vítkovice

Při výběru společnosti jsem se spolehla na informace z interetových stránek QC Group. Na moji žádost jsem absolvovala individuální dvoudenní kurz a byl nad moje očekávání. Náplň kurzu jak po teoretické stránce, tak praktické, byl na vysoké úrovni srozumitelnou formou, velice oceňuji vstřícnou komunikaci lektorů a přizpůsobení kurzu mým požadavkům.

Ing. Lenka Nováková, Manager Health/Safety/Env
Cooper-Standard Automotive Česká republika

Kde všude jsme školili

I na našich školeních se chováme odpovědně k životnímu prostředí

  • Balené vody mají u nás červenou
  • Čerstvě mletá káva má u nás zelenou