Školení interní auditor ISO - QC Group.cz

Specializovaná školení pro interní auditory 

Začínající interní auditory školíme od píky (základní ISO normy, základy interního auditu), zkušené auditory za den nebo i jen za dvě hodiny online.

Naše školení jsou jasná, praktická a přizpůsobená oborům účastníků. Teorii hned převádíme na praktické příklady z konkrétních firem. Při výkladu pracujeme se vzorovými dokumenty, které od nás účastníci dostanou zdarma. A rádi předáváme zkušenosti z desítek vlastních auditů.

Školíme prezenčně v Pardubicích nebo online přes aplikaci ZOOM.

 • Předáváme zkušenosti z vlastních auditů
 • Převádíme požadavky normy na praktické příklady
 • Ke kurzům dáváme vzory ISO dokumentů zdarma
 • Výklad přizpůsobujeme oborům, ve kterých pracujete

Chcete individuální termín u vás ve firmě?
Nabídka na míru

Máme pro vás školení…

… když máte být interní auditor a ještě neznáte pořádně požadavky ISO norem

Hodili na vás ve firmě ISO? Máte být interní auditor a moc o tom nevíte? Nejčastěji se do této situace naši účastníci dostávají, když mají nahradit kolegu, co odchází do důchodu nebo kolegyni, která odchází na mateřskou dovolenou.  Nebo prostě potřebujete ISO zavést kvůli zakázkám? S námi zaškolení zvládnete. Všechno vás postupně naučíme.

Jako začínající interní auditor musíte nejdříve znát požadavky norem, které budete auditovat. Potřebujete jedno ze školení pro začátečníky ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 13485 (zdravotnické prostředky), ISO 50001 (energetický management). Další školení na požadavky norem si vyberete zde. Po absolvování budete vědět CO máte auditovat.

Pozor, má vaše firma certifikovaný OHSAS 18001, musíte ho do 30. září nahradit na ISO 45001. S tímto velkým úkolem vám pomůže náš online průvodce revizí SO 45001. Ušetří vám hodně času a nervů. Jeho součástí je harmonogram s úkoly, vzorové dokumenty, proškolení a online konzultace s naší specialistkou na ISO 45001. 

Až po získání znalostí normy nebo norem, které má vaše firma certifikované, můžete absolvovat workshop pro začínající interní auditory podle ČSN EN ISO 19011:2019. Na tomto workshopu se naučíte JAK auditovat.

… když už ISO znáte a máte být i interní auditor

Pak je pro vás ideální jednodenní školení pro začínající interní auditory. Naučíte se kompletně naplánovat a realizovat interní audit,  zpracovat zprávy z auditu tak, aby byla pro firmu přínosem a certifikační orgán spokojen. Odnesete si vzorové dokumenty a tipy z desítek auditů.

… když už jste zkušený auditor

A nechcete obnovení znalostí věnovat celý den. Absolvujte 2 hodiny online koncipované jako doškolení zkušených auditorů dle revize ČSN EN ISO 19011:2019. A jaké jsou jeho výhody?

 • Je krátké – za 2 hodiny je vše shrnuto a certifikát si můžete založit pro certifikačního auditora.
 • Je jasné a stručné – lektor komentuje a vysvětluje pouze novinky v revizi normy pro provádění interních auditů.
 • Je praktické – teorii převádíme hned na praktické příklady z konkrétních firem.
 • Je bezpečné – v dnešní době priorita číslo 1.
 • Je plnohodnotné – získáte certifikát podle nové normy.

Každý kurz je o vás. Proto naše kurzy vždy začínáme představením posluchačů. Abychom příklady z praxe přizpůsobili procesům a produktům, které vyrábíte právě vy. Je rozdíl např. mezi auditováním ve farmacií nebo ve stavebnictví. Každý kurz je tak originál.

Ing. Jiří Bláhovec - váš lektor

Jako lektor otevřených i uzavřených školení ISO systémů mám skvělý pocit, když v účastnících školení podnítím zájem o problematiku a na konci si odnášejí praktické poznatky, které mohou dále aplikovat. Rád přijímám pracovní i životní výzvy, jsem stále otevřený novým věcem, inspiruji se našimi klienty a díky tomu se neustále posouvám vpřed.

Jako specialista na ISO systémy je Jirka našim klientům oporou při implementaci, řízení nebo úpravách jejich stávajících systémů. Každý projekt je pro něj jedinečný a přínosný, a to díky rozmanitosti našich klientů a jejich rozličným potřebám. Počínaje jednoduchými přípravami na audit, přes složitější implementace integrovaných systémů, i v cizím jazyce. Až po externího manažera integrovaných systémů. 

Reference

Školení s Jiřím Bláhovcem bylo pro mne opravdu přínosné a pomohlo mi k „uvedení“ do světa ISO 9001. Mám pocit, že se mi otevřely úplně nové obzory a mám kvalitní základ pro další vzdělávání a získávání praxe v oboru. Budu se těšit na případnou další spolupráci. 

Ing. Jana Novotná, Quality Manager, Singing Rock s.r.o.

Nejvíce se mi líbily příklady z auditované, přehled rizik a příležitostí pro interní audit, výklad a přístup lektora. Na školení za QC Group do Pardubic jezdíme pravidelně. 

Libor Švec, BB TSUCHIYA

Školení bylo srozumitelné. Načerpané informace u nás ve firmě předám dál. Poskytnuté materiály mi umožní proškolit další spolupracovníky.

Naděžda Charvátová, Sedlecký Kaolín a.s.

Praktické rady a tipy, jak na interní audity

Získejte certifikát a proškolte si své kolegy interní auditory sami

Máte ve firmě více interních auditorů? Víte, že si je můžete proškolit sami? Stačí, aby byl ve firmě jeden proškolený interní auditor. Ten pak může vyškolit své kolegy. Firmě tak ušetříte dost peněz a to vedení určitě ocení. 

Jaké je nejzákladnější kritérium auditu?

Jaké je nejzákladnější kritérium auditu, které by měla firma plnit, i kdyby neměla žádnou certifikaci? Na to se často ptáme účastníků na školení o provádění interních auditů. 

Rizika a příležitosti při plánování interního auditu

Věděli jste, že revize normy ISO 19011 nově požaduje při plánování interního auditu zvážit i rizika a příležitosti, která s auditem souvisí?

Program auditů a jeho náležitosti

Důležitá osoba při interním auditu je hlavní auditor. Jeho úkolem je vytvořit a řídit PROGRAM AUDITŮ. Jedná se o Roční harmonogram všech auditů, které ve firmě bude hlavní auditor řídit (nepleťte si s Plánem auditu na konkrétní den). Stačí na to vytvořit jednoduchou tabulku s pár sloupečky.

5 tipů, kde evidovat neshody

Kam s neshodami, aby nevyšuměly do ztracena? Potřebujete Registr neshod. Ale jak na něj, že?

Napište nám. Odpovídáme úplně všem


  Vaše údaje potřebujeme k tomu, abychom vás mohli zpětně kontaktovat s odpovědí na vaši zprávu nebo vám zavolat, abychom si upřesnili váš požadavek. Ujišťujeme vás, že vaše osobní údaje nebudou dále zpracovávány.

  Zajímavé články z našeho blogu

  Zainteresované strany v ISO normách

  Zainteresované strany v ISO normách a jejich očekávání podle kapitoly 4.2. Nějak se nám pořád pletou s interními aspekty podle kapitoly 4.1. Zásadní je slovo OČEKÁVÁNÍ. Čeština nám báječně napovídá, jakým úhlem pohledu se máme na tento požadavek z pohledu rizik a příležitostí dívat. 

  Jak dokáže želva pomoc s popisem procesů

  Popis procesů pro ISO 9001 je docela oříšek a přitom je to základ systému managementu kvality. Jak na něj? Odpověď leží trochu tajemně ve zvířecí říši. Nástroj se totiž jmenuje “želví diagram”, protože připomíná krunýř želvy. Tady samozřejmě veškerá souvislost s procesy končí.

  Jak se vyhnout pokutě při kontrole klimatizace?

  Klimatizace vypadá jako nevinné zařízení. Ale ve skutečnosti je s ní spousta starostí. Radši si udělejte seznam všech chladících zařízení a zkontrolujte, jak vše výše uvedené plníte. Předejdete tak nepříjemným pokutám.