Rozvoj ISO, externí manažer kvality - QC Group.cz

Udržení a rozvoj ISO jako outsourcing

Udržet, obhájit a rozvíjet ISO znamená pro manažera kvality velký objem práce, široké znalosti a dostatek času. Naši konzultanti vašemu manažerovi kvality pomohou s veškerou agendou, aby byla co nejjednodušší, zabírala všem co nejméně času, práce i energie. Umíme za vás udělat až 90% vaší práce. 

Pomáháme malým, středním i velkým firmám, když potřebují ISO systém připravit na každoroční audit, když chtějí nezávislý pohled na jejich procesy při interním auditu, když chtějí podržet při auditu certifikačního orgánu, když potřebují mentora pro svého začínajícího manažera kvality nebo když se nechtějí o ISO starat, ale chtějí ho mít na špičkové úrovni a my pro ně děláme externího manažera kvality.

 • Do 3 dnů vám zpracujeme nabídku.
 • Externí manažer kvality
 • Příprava na audity
 • Interní audit

 

 

Varianty služby

Externí manažer kvality all inclusive

Služba pro vás, kteří nevytížíte plně vlastního manažera kvality. Praxe ukazuje, že práci interního manažera kvality na plný úvazek zvládneme za 1/3 jeho času a jeho platu. V rámci této služby můžete čerpat i z našich odborných zkušeností z jiných oborů, zastupitelnosti našich konzultantů a jejich profesní specializace.

Příprava na dozorový audit (každoroční)

Pomůžeme vám s přípravou na další návštěvu certifikačního orgánu. My naši práci zvládneme za 2 – 3 dny a vy máte jistotu, že auditor bude spokojen. A pokud se rozhodnete, že potřebujete naši podporu při auditu, můžete se na nás spolehnout. Budeme tam s vámi.

Účast na dozorovém / recertifikačním auditu

Naši konzultanti vám budou k dispozici kdykoliv, když potřebujete krýt záda. Například když váš manažer kvality je nováček nebo se prostě necítíte pevní v kramflecích.

Interní audit jako služba

S interními audity máme mnohaleté zkušenosti. Umíme se zorientovat v malých, středních i velkých firmách. Dáme vám pohled nezávislého člověka na vaše procesy. Naši současní klienti oceňují, že netrpíme provozní slepotou. Víme, na jaká slabá místa se při auditu zaměřit, na co se ptát a do jaké hloubky jít.

 

Co oceňují firmy při externí spolupráci

Jistotu úspěchu při auditu

20 let ve světě ISO, desítky úspěšných auditů, stovky interních auditů, rozmanitost zaměření našich klientů. To vám dává záruku, že svoji práci umíme dělat dobře. Nikdy se nám nestalo, že by náš klient u auditu neuspěl. I vám se zaručíme, že další úspěšně certifikovaná firma bude právě ta vaše.

80 % úsporu času svých zaměstnanců

Přijíždíme k vám na konzultace vždy perfektně připraveni a pracujeme samostatně. Máme desítky aktuálních vzorů, do kterých s vašimi zaměstnanci už jenom doplňujeme vaše specifika. Čímž vám šetříme finanční prostředky a vašim zaměstnancům jejich drahocenný čas. U našich konzultantů oceníte zkušenosti z různý oborů, typů provozů a hluboké znalosti více ISO norem. 

Snížení finančních nákladů

Z praxe vidíme, že v menších firmách dokážeme zastat kompletní práci manažera kvality za 1-2 dny práce v měsíci. Což obvykle představuje 50-70% úsporu nákladů. Rozsah prací umíme přesně určit a držíme se ho. Velmi často využíváme i online konzultace, které vám šetří náklady na cestovné našich konzultantů.

Naši samostatnost a zkušenosti

Nastavování procesů, psaní dokumentace, znalost více norem, schopnost propojit souvislosti a lidský přístup. To je hlavní přínos, který dáváme našim zákazníkům. Umíme vám položit správné otázky a získat si tak rychle potřebné podklady pro další práci. Což v reálu znamená, že s úkoly od vás odjíždíme my.

Zjednodušujeme složité

Milujeme štíhlou a přehlednou dokumentaci. Chceme, aby ISO firmám sloužilo jako jeden z nástrojů pro jejich řízení. Proto si u nových zákazníků nejdříve provádíme analýzu rozsáhlosti dokumentace a následně navrhujeme kroky k zeštíhlení, integraci, přehlednosti a srozumitelnosti. Například v jedné výrobní firmě jsme spojili pět směrnic pro údržbu a personalistiku do dvou, čímž jsme snížili rozsah školení, náročnost aktualizace, tisků, schvalování a podepisování.

 

 

Co zahrnuje služba Externí manažer kvality

Všechno, co potřebujete mít pro úspěšné řízení vaší firmy a splnění požadavků ISO norem.

Konkrétně služba externí manažer kvality zahrnuje tyto činnosti:

 • Provedení interních auditů pro všechny certifikované systémy
 • Pravidelná aktualizace kontextu organizace a zainteresovaných stran
 • Přehodnocení rizik a příležitostí
 • Vyhodnocení a aktualizace cílů
 • Přezkoumání systémů a zpracování zprávy o přezkoumání
 • Nastavení opatření k nedostatkům z auditů a kontrol
 • Krátké e-mailové a telefonické poradenství v průběhu spolupráce
 • Účast při auditu certifikačního orgánu
 • Garantovaný čas pro vás – když potřebujete konzultaci nebo akutně vyřešit problém
 • Mentoring vašich pracovníků – manažera kvality, interních auditorů, vedoucích pracovníků
 • Proškolení vašich klíčových pracovníků z požadavků norem

Máme na vás rezervovaný čas jak na průběžnou práci, tak pro akutní řešení nastalého problému. Menším firmám postačí 1 den za měsíc či kvartál. Pro větší firmy pracujeme i 4-5 dní v měsíci. Firmám se to vždy vyplatí. I po finanční stránce.

Máme letité zkušenosti v různých oborech

Výrobní podniky: strojírenství, elektronika, automotive, zdravotnické prostředky, farmacie, textilní průmysl, polygrafie, zdvihací technika a eskalátory, stavebnictví, chemický průmysl, výroba nábytku.

Služby: lékárenské řetězce, logistika, překladatelské a jazykové agentury, projekční a konstrukční kanceláře, IT systémy, velkoobchod.

Zavádíme a rozvíjíme

 • ISO 9001
 • ISO 14001
 • ISO 45001
 • ISO 45003
 • ISO 50001
 • ISO 13485
 • ISO/IEC 27001

 

Naše služby poskytujeme v těchto firmách

Externý audit na ISO 45001 v Ideal Automotive Malacky dopadol veľmi dobre a bez nedostatkov. Audítor konštatoval, že systém bezpečnosti práce máme na vysokej úrovni. 

Týmto by som chcel tímu konzultantov z QC Group, ktorí nám pomohli systém implementovať, poďakovať. Predovšetkým za spoluprácu, pomoc ohľadom vypracovania dokumentácie, interných auditov a dobrých rád ohľadom BOZP. 

Dúfam, že naša konštruktívna spolupráca bude naďalej pokračovať a teším sa na ďalšie spoločné projekty. 

Ing. Roland Izsóf, HSE Špecialista
Ideal Automotive Malacky s.r.o.

Jiří Bláhovec nám se systémem ISO 9001, 14001 a 45001 pomáhá jako externí manažer kvality. Velmi nám tento styl spolupráce vyhovuje, jelikož na rozvoji ISO pracujeme průběžně a pravidelnost se nám vyplácí. Dává nám to prostor na hlubší pochopení požadavků norem a tím na zlepšování našich procesů a dokumentace. 

Závěry z letošního externího auditu byli pro nás velkou odměnou. Auditoři byli s fungováním systému nadmíru spokojeni. Kladně hodnotili velký posun dopředu, dodržování nastavených pravidel, průběžné odstraňování identifikovaných neshod a vstřícnost všech dotazovaných pracovníků při auditu.

Mám velkou radost, že naše společná práce a úsilí, které do rozvoje systému vkládáme, se takhle pozitivně zúročuje.

Dana Vohánková, DiS., jednatel společnosti
Hořické strojírny spol. s r.o.

S ISO souvisí i další služby

GAP analýzy

Provedeme srovnávací analýzy plnění požadavků ISO standardů ve vašich firmách. Odhalíme prostor pro zjednodušení vaší dokumentace, zvýšíme potenciál vašich procesů a snížíme náročnost správy vašeho systému.

Rozšíření systému o další normy

Dokážeme se rychle zorientovat ve stávající dokumentaci a umíme rozšířit váš systém a integrovat ho o další normy. Při našich prvo implementacích již rovnou myslíme i na budoucí rozšíření.

Služba interního auditora

Nejen malým, ale i velkým firmám se vyplatí tuto službu outsourcovat. Audit vám provedou vysoce kvalifikovaní auditoři, kteří získali své zkušenostmi při desítkách interních a certifikačních auditů. Umíme ISO 9001, 14001, 45001, 13485, 50001, 22001, 20000_1 a 27001.

Služby BOZP

Zajišťujeme BOZP pro malé a střední firmy odborně způsobilou osobou (OZO). Proškolíme vaše zaměstnance, provedeme roční prověrku a zpracujeme povinnou dokumentaci.

Řízení bezpečnosti dodavatelů

Pomůžeme vám digitalizovat proces vstupu dodavatelů a návštěv do areálu vaší firmy. Jednorázových i opakovaných. Máme na to vlastní software Safe4Entry, který zautomatizuje 90 % práce vašeho HSE manažera.

Audit dodavatelů

Provedeme audit u vašeho klíčového dodavatele. Prověříme jeho systém a kritické činnosti z pohledu dodávek pro vás. Zpracujeme zprávu z auditu včetně zjištěných slabých míst. V rámci služby můžeme poskytnout i odsouhlasení a prověření účinnosti nápravných opatření u dodavatele.

Vzory dokumentů

Poskytneme vám desítkami auditů prověřené vzory ISO dokumentů. Jsou praktické, srozumitelně sepsané, graficky sladěné a v otevřeném formátu ve Wordu nebo Excelu. 

Online konzultace

90 % ISO požadavků se dá vyřešit i přes online konzultaci. Je to efektivní, rychlé a šetří váš čas. A to v případě, když potřebujete potřebujete rozlousknout ISO problém. Propojíme se s vámi na MS Teams nebo ZOOM.

Máme speciální zkušenosti

20 let je s námi náš první klient. Společně rozvíjíme ISO 9001, 14001 a 45001. 

5 pracovních dní ušetříte díky naší jedinečné vzorové tabulce analýzy rizik a příležitostí.

3 neděle trvala naše nejrychlejší implementace. Klient by bez certifikace ztratil zákazníka.

370 poboček sítě lékáren jsme dovedli k certifikaci ISO 9001 a 50001.

Napište nám. Odpovídáme úplně všem

  Vaše údaje potřebujeme k tomu, abychom vás mohli zpětně kontaktovat s odpovědí na vaši zprávu nebo vám zavolat, abychom si upřesnili váš požadavek. Ujišťujeme vás, že vaše osobní údaje nebudou dále zpracovávány.