Školení interní auditor ISO - QC Group.cz

Specializovaná školení pro interní auditory 

Školení pro začínající i zkušené interní auditory. 

Naše školení jsou jasná a praktická. Teorii hned převádíme na praktické příklady z konkrétních firem. Při výkladu pracujeme se vzorovými dokumenty, které od nás účastníci dostanou zdarma. A strašně rádi předáváme zkušenosti z vlastních auditů. 

Školíme prezenčně v Pardubicích nebo online přes aplikaci ZOOM. 

 • Předáváme zkušenosti z vlastních auditů
 • Převádíme požadavky normy na praktické příklady
 • Ke kurzu dáváme vzory ISO dokumentů zdarma
 • Výklad přizpůsobujeme oborům, ve kterých pracujete
 • Školíme prezenčně i online
 • Chcete individuální termín u vás ve firmě?
  Nabídka na míru

  Jak vybrat to správné školení pro vás

  Máte ve vaší firmě zastávat funkci interního auditora? A nemáte s ISO standardy žádné zkušenosti? Nevadí. Všechno vás postupně naučíme.

  Jako začínající interní auditor musíte nejdříve znát požadavky norem, které budete auditovat. Např. ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 13485, ISO 50001. Konkrétní školení na požadavky norem si vyberete zde. Až po získání znalostí normy nebo norem, které má vaše firma certifikované, můžete absolvovat workshop pro začínající interní auditory.

  Pouze proškolení ze základní normy pro kvalifikaci interního auditora ČSN EN ISO 19011:2019 vás neopravňuje k auditovaní žádné systémové normy.  Tato norma vysvětluje, JAK audity provádět. Problém je však v tom, že bez znalostí požadavků normy, kterou má auditor prověřovat, je k ničemu. Potřebujete tedy nejdříve znát, CO máte auditovat.

  Zkušený interní auditor může jít rovnou na objednávku buď jednodenního nebo 2 hodinového online školení.

  Jednodenní školení pro zkušené je zaměřené na prohloubení znalostí interního auditora a na doškolení dle revize ČSN EN ISO 19011:2019. Naučíte se, jak pracovat s přehodnocením kontextu, analýzou rizik, změnovým řízením a jak vyhodnocovat výkonnost a efektivnost firemních procesů.

  2 hodiny online jsou koncipované jako doškolení zkušených auditorů dle revize ČSN EN ISO 19011:2019. A jaké jsou jeho výhody?

  • Je krátké – za 2 hodiny je vše shrnuto a certifikát si můžete založit pro certifikačního auditora.
  • Je jasné a stručné – lektor komentuje a vysvětluje pouze novinky v revizi normy pro provádění interních auditů.
  • Je praktické – teorii převádíme hned na praktické příklady z konkrétních firem.
  • Je bezpečné – v dnešní době priorita číslo 1.

  Každý kurz je o vás. Proto naše kurzy vždy začínáme představením posluchačů. Abychom příklady z praxe přizpůsobili procesům a produktům, které vyrábíte právě vy. Je rozdíl např. mezi auditováním ve farmacií nebo ve stavebnictví. Každý kurz je tak originál.

  Ing. Jiří Bláhovec - váš lektor

  Jako lektor otevřených i uzavřených školení ISO systémů mám skvělý pocit, když v účastnících školení podnítím zájem o problematiku a na konci si odnášejí praktické poznatky, které mohou dále aplikovat. Rád přijímám pracovní i životní výzvy, jsem stále otevřený novým věcem, inspiruji se našimi klienty a díky tomu se neustále posouvám vpřed.

  Jako specialista na ISO systémy je Jirka našim klientům oporou při implementaci, řízení nebo úpravách jejich stávajících systémů. Každý projekt je pro něj jedinečný a přínosný, a to díky rozmanitosti našich klientů a jejich rozličným potřebám. Počínaje jednoduchými přípravami na audit, přes složitější implementace integrovaných systémů, i v cizím jazyce. Až po externího manažera integrovaných systémů. 

  Reference

  Školení s Jiřím Bláhovcem bylo pro mne opravdu přínosné a pomohlo mi k „uvedení“ do světa ISO 9001. Mám pocit, že se mi otevřely úplně nové obzory a mám kvalitní základ pro další vzdělávání a získávání praxe v oboru. Budu se těšit na případnou další spolupráci. 

  Ing. Jana Novotná, Quality Manager, Singing Rock s.r.o.

  Nejvíce se mi líbily příklady z auditované, přehled rizik a příležitostí pro interní audit, výklad a přístup lektora. Na školení za QC Group do Pardubic jezdíme pravidelně. 

  Libor Švec, BB TSUCHIYA

  Školení bylo srozumitelné. Načerpané informace u nás ve firmě předám dál. Poskytnuté materiály mi umožní proškolit další spolupracovníky.

  Naděžda Charvátová, Sedlecký Kaolín a.s.

  Praktické rady a tipy, jak na interní audity

  Získejte certifikát a proškolte si své kolegy interní auditory sami

  Máte ve firmě více interních auditorů? Víte, že si je můžete proškolit sami? Stačí, aby byl ve firmě jeden proškolený interní auditor. Ten pak může vyškolit své kolegy. Firmě tak ušetříte dost peněz a to vedení určitě ocení. 

  Jaké je nejzákladnější kritérium auditu?

  Jaké je nejzákladnější kritérium auditu, které by měla firma plnit, i kdyby neměla žádnou certifikaci? Na to se často ptáme účastníků na školení o provádění interních auditů. 

  Rizika a příležitosti při plánování interního auditu

  Věděli jste, že revize normy ISO 19011 nově požaduje při plánování interního auditu zvážit i rizika a příležitosti, která s auditem souvisí?

  Program auditů a jeho náležitosti

  Důležitá osoba při interním auditu je hlavní auditor. Jeho úkolem je vytvořit a řídit PROGRAM AUDITŮ. Jedná se o Roční harmonogram všech auditů, které ve firmě bude hlavní auditor řídit (nepleťte si s Plánem auditu na konkrétní den). Stačí na to vytvořit jednoduchou tabulku s pár sloupečky.

  5 tipů, kde evidovat neshody

  Kam s neshodami, aby nevyšuměly do ztracena? Potřebujete Registr neshod. Ale jak na něj, že?

  Nabídka školení

  Interní audit pro začátečníky

  Nejlepší volba pro začínající auditory. Na tomto jednodenním workshopu se naučíte jak auditovat dle ČSN EN ISO 19011:2019. Krok po kroku vám poradíme, jak si audit připravit, na jaké důležité věci se zaměřit, na co nezapomenout a jak zpracovat výstup z auditu.

  Nejbližší termín:

  22.10.2024 - Pardubice / online

  Interní audit pro zkušené

  Jste zkušený interní auditor, který se chce stát mistrem v auditování? Nejste ještě proškolen na revidovanou normu dle ČSN EN ISO 19011:2019? Tak tento jednodenní workshop je právě pro vás.

   

  Nejbližší termín:

   

  Doškolení zkušených auditorů

  Jste zkušený interní auditor a potřebujete pouze doškolit na novinky dle ČSN EN ISO 19011:2019? 2 hodiny online bude pro vás to pravé. Víme, že jste profíci, a proto vám rozhodně nebudeme říkat nic, co jste už stokrát slyšeli. 

   

  Nejbližší termín:

  18.10.2024 - online školení

   

  Napište nám. Odpovídáme úplně všem

   Vaše údaje potřebujeme k tomu, abychom vás mohli zpětně kontaktovat s odpovědí na vaši zprávu nebo vám zavolat, abychom si upřesnili váš požadavek. Ujišťujeme vás, že vaše osobní údaje nebudou dále zpracovávány.

   Zajímavé články z našeho blogu

   Zainteresované strany v ISO normách

   Zainteresované strany v ISO normách a jejich očekávání podle kapitoly 4.2. Nějak se nám pořád pletou s interními aspekty podle kapitoly 4.1. Zásadní je slovo OČEKÁVÁNÍ. Čeština nám báječně napovídá, jakým úhlem pohledu se máme na tento požadavek z pohledu rizik a příležitostí dívat. 

   Jak dokáže želva pomoc s popisem procesů

   Popis procesů pro ISO 9001 je docela oříšek a přitom je to základ systému managementu kvality. Jak na něj? Odpověď leží trochu tajemně ve zvířecí říši. Nástroj se totiž jmenuje “želví diagram”, protože připomíná krunýř želvy. Tady samozřejmě veškerá souvislost s procesy končí.

   Jak se vyhnout pokutě při kontrole klimatizace?

   Klimatizace vypadá jako nevinné zařízení. Ale ve skutečnosti je s ní spousta starostí. Radši si udělejte seznam všech chladících zařízení a zkontrolujte, jak vše výše uvedené plníte. Předejdete tak nepříjemným pokutám.