Školení Doškolení interních auditorů dle ČSN EN ISO 19011:2019 - QC Group.cz

Doškolení interních auditorů dle ČSN EN ISO 19011:2019

Od února 2019 je platný český překlad revize normy ISO 19011 pro provádění interních auditů. Všichni pracovníci, kteří za ně odpovídají ve svých firmách se musí doškolit dle nové revize tak, aby měli platná osvědčení pro tuto funkci.  Pro zkušené interní autory jsme připravili právě toto školení, na kterém vám předáme informace a užitečné rady, jak na interní audity dle nové normy. Jako bonus vás naučíme, jak dále pracovat s přehodnocením kontextu, analýzou rizik, změnovým řízením a dalšími novými požadavky revizí ISO 9001 a 14001.

Každému přihlášenému na toto školení zasíláme balíček vzorových ISO dokumentů v hodnotě 1 250 Kč zdarma. 

 

Nejbližší termíny:

9.2.2021 - Pardubice / online

Chcete individuální termín u vás ve firmě?
Nabídka na míru

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro zkušené interní auditory, kteří se potřebují efektivně doškolit dle revize pro interní audity ČSN EN ISO 19011:2019 a chtějí si prohloubit znalosti interního auditora a prakticky se naučit, jak přistoupit k auditům na základě rizik, kontextu a změnového řízení.

Začínajícím interním auditorům doporučujeme workshop, na kterém se podrobně seznámí s praktickými radami, jak interní audity provádět.

Co se na kurzu naučíte?

  • Jak interní audity provádět a plánovat s důrazem na nové požadavky normy.
  • Jak přístoupit k auditům na základě rizik (plánování auditů, provádění auditů, zpracování zprávy a kompetence auditorů).
  • Jak pravidelně hodnotit rizika a příležitosti procesu interních auditů.
  • Jak vyhodnocovat výkonnost a efektivnost při auditování firemních procesů.
  • Jak dále rozvíjet nejdůležitější nové požadavky ISO 9001 a ISO 14001 – kontext, analýza rizik, změnové řízení a další.
  • Jak na přezkoumání managementu QMS a EMS.
  • Vysvětlení komplexnosti naší tabulky rizik a příležitostí a práce s ní.

A jako bonus si odnesete vzorové ISO dokumenty v celkové hodnotě 1 250 Kč bez DPH.

1. Databázi rizik a příležitostí pro proces interního auditu
Excelová tabulka obsahuje 55 vzorových rizik a příležitostí. Vy si konkrétní rizika a příležitosti ze seznamu pouze vyberete ze seznamu a máte za 10 minut hotovo.

2. Formuláře pro plán, program a zprávu z auditu
Nechte se inspirovat naším vzorovým interním auditem. Ušetřete si minimálně 2 hodiny, které byste jinak vytvoření formulářů věnovali. V předvyplněné zprávě z auditu jsou použity správné formulace a důkazy, které auditor chce ve zprávě vidět. 

3. Prezentaci k proškolení kolegů interních auditorů u vás ve firmě
Víte, že můžete proškolit své kolegy interní auditory sami? Prezentaci si ale musíte připravit, což vám určitě 1 den zabere. My vám ji dáme k dispozici, a to ve formátu .ppt.

4. Zprávy o přezkoumání
Náš vzor vás intuitivně provede všemi body přezkoumání podle požadavků normy ISO 9001 a ISO 14001. Stačí do ní doplnit pouze vaše specifika.

5. Změnové řízení
Dokumenty vám usnadní nastavení tohoto procesu podle vzorové směrnice a vzorového schvalovacího formuláře. 

Ing. Jiří Bláhovec - váš lektor

Jirka se specializuje na školení ISO 9001 a na školení interních auditorů. Jeho školení jsou plná názorných a konkrétních příkladů, které čerpe ze své praxe v oblasti řízení kvality. Jako interní auditor má již za sebou desítky interní auditů ve výrobě, skladech, logistice, chemické výrobě. Má zkušenosti i s interními i certifikačními audity provedenými online. 

Ohlasy účastníků

Na školení do QC Group se ráda vracím. Nejen proto, že lektoři vše srozumitelně vysvětlí (žádnou isovštinu nepoužívají), ale vždy si odnesu užitečné příklady z praxe. Workshop pro pokročilé je doslova nabitý informacemi, jak zlepšovat náš systém. Předané materiály mi ušetří spoustu práce. Bonusem je přátelská atmosféra a příjemné zázemí.

Jitka Mrvíková, DiS, manažerka kvality
MikroPlastik s.r.o., Pardubice

Děkuji za poskytnutí powerpointové prezentace pro interní auditory. Ušetří mi to čas při přípavě školení pro kolegy interní auditory.

Jana Vanclová
Low & Bonar Czech s.r.o.

Školení bylo srozumitelné. Načerpané informace u nás ve firmě předám dál interním auditorům a vlastníkům procesů. Poskytnuté materiály mi umožní proškolit další spolupracovníky – interní auditory, což nám ušetří čas a firmě peníze za další školení.

Naděžda Charvátová
Sedlecký Kaolín a.s.

Na otázku, proč jsem si vybral právě školení od společnosti QC Group jsem jednoznačně odpověděl: “Protože jste nejlepší!”

Ing. Jaroslav Kazmíř 
NT Magnetics s.r.o.

 

Školení bylo jasné a srozumitelné. Lektorka Kateřina Konečná uváděla hodně praktických příkladů. Tomuto školení jsem v hodnocení dala 100%. 

Ing. Andrea Jiráková
CHARVÁT CTS a.s.

Jsem rád, že mi lektorka pomohla pochopit nové požadavky normy ISO 9001 – především kapitoly 4.1 (kontext) a 4.4 (rizika).

Ing. Antonín Moravec
Břeclav Production s.r.o.

Termíny školení

9.2.2021
9:00 - 16:00
Pardubice / online
4 200 Kč bez DPH

Nebo nám napište a domluvíme si individuální termín. 

Na co se můžete těšit při prezenčním školení

Čekat na vás budou: tištěné školicí materiály a psací potřeby

Odnesete si: osvědčení o absolvování kurzu, že můžete vykonávat interní audity dle ČSN EN ISO 19011:2019

Občerstvení: neomezené množství kávy a čajů a k tomu něco sladkého, čerstvé bagety, teplý oběd

Rozsah školení: 9:00 – 15:30 včetně pauzy na oběd

Potřebné znalosti: zkušenosti s interními audity, norma ISO 9001:2015, případně ISO 14001:2015

Ve dvou se to lépe táhne

Vemte svého kolegu s sebou a my vám dáme 10% slevu pro každého.

Jak bude probíhat online školení

Propojíme se přes komunikační aplikaci ZOOM. Aplikace umožňuje, že i vy se budete moci do školení interaktivně zapojit. Můžete se lektorky ptát na cokoliv, co Vás bude zajímat. Školíme malé skupiny. Zaručujeme stejnou kvalitu školení, jako u prezenční formy.

Před školením budete mít možnost se přes testovací odkaz s námi propojit. Potvrdíme si, že nám IT technika funguje.

Školící den rozdělíme na bloky dlouhé 70 – 90 minut. Mezi bloky uděláme 20 minutovou pauzu.

1. blok 9:00 – 10:30
2. blok 10:50 – 12:00
3. blok 13:00 – 14:30
4. blok 14:50 – 16:00

Pauza na oběd bude od 12:00 do 13:00.

Vytištěná skripta vám zašleme dopředu poštou, abyste si mohli během školení dělat poznámky. Když nás tlačí čas, zašleme vám pouze elektronickou variantu prezentace. Vzorové ISO dokumenty, které dáváme ke kurzu zdarma, zasíláme také před školením. Můžete si pak během školeních zapracovávat vaše firemní specifika.

Netrváme na autorských právech. Můžete si ze školení pořídit záznam a později se k němu vrátit.

Školící prostory máme na Univerzitě Pardubice, nám. Čs. legií 565, Pardubice, v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky.
Vstup je rohovým vchodem z nám. Čs legií z levé části budovy.

Proč se školit u nás

Školíme jednoduše a srozumitelně, na základě praktických příkladů.

Lektoři neuspávají
a naslouchají vašim
názorům.

Školení jsou nabitá praktickými příklady z výrobních odvětí i služeb.

Předáme vám znalosti z menších 10 hlavých podniků i korporací.

Garantujeme konání kurzu
- naše kurzy nikdy
nerušíme.

Kurzy
pořádáme po celý rok,
i o prázdninách.

Individuálně přistupujeme ke každému zvlášť - vyřešíme i např. bezlepkovou stravu.

Organizační informace

Kde školíme
Univerzita Pardubice, nám. Čs. legií 565, Pardubice. Naše školící místnosti naleznete v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky. Vstup je rohovým vchodem z nám. Čs legií z levé čási budovy.

Parkování
Nejlepší parkování je na velkém placeném parkovišti za 79 Kč za den s vjezdem ze třídy 17. listopadu v blízkosti podjezdu nebo s vjezdem z ulice Štefánikova. Případně můžete zaparkovat svůj vůz přímo na nám. Čs. legií, ale pouze na parkovacích stáních bez bílého kříže. Za toto parkování zaplatíte za celý den více peněz.

Cesta z vlakového nádraží
Na nám. Čs. legií je to z vlakového nádraží pohodlnou chůzí 15 minut. Pokud chcete využít MHD, tak využijte spoje č. 2, 3, 6, 8, 10, 13 (zastávky jsou přímo před budovou nádraží, nemusíte přecházet do protisměru) a vystoupíte na druhé zastávce Palackého.

Cesta z autobusového nádraží
Na nám. Čs. legií je to z autobusového nádraží pohodlnou chůzí 13 minut. Pokud chcete využít MHD, tak využijte spoje č. 2, 3, 6, 8, 10, 13 (zastávka se nalézá křížem přes světelnou křižovatku v protisměru) a vystoupíte na další zastávce Palackého.

Renata Urbánková - manažer školení

Potřebujete s něčím poradit nebo zajistit? Neostýchejte se mi napsat. Vše společně vyřešíme. Zvládnu vám zajistit bezlepkovou stravu, zapůjčit notebook, doporučit ubytování.

E-mail: urbankova@qcgroup.cz
GSM: 739 385 978

Proč se rozvíjet s QC Group?

5
kvalifikovaných lektorů

20
školení v portfoliu

100
% uskutečnění kurzu

17
úspěšných let na trhu

Zajímavé články z našeho blogu

Rizika a příležitosti při plánování interního auditu

Věděli jste, že revize normy ISO 19011 nově požaduje při plánování interního auditu zvážit i rizika a příležitosti, která s auditem souvisí? Měli byste vždy vycházet z kontextu vaší firmy. Zamyslet se, jaká rizika mohou ohrozit průběh auditu a jaké příležitosti ho mohou vylepšit.  Vhodná opatření zaznamenáte do svého kontextu organizace.

Kde hledat inspiraci pro naplnění požadavku znalosti organizace?

Znalosti organizace v systému managementu kvality. Zní to hodně školometsky, ale ono to není zase tak složité. Jde o to, aby se vaše know-how ve firmě udrželo, aby vám neodcházelo i s lidmi. A také nové know-how pořád hledat, neustrnout ve vývoji. A kde ho tedy brát?

Jak dokáže želva pomoc s popisem procesů

Popis procesů pro ISO 9001 je docela oříšek a přitom je to základ systému managementu kvality. Jak na něj? Odpověď leží trochu tajemně ve zvířecí říši. Nástroj se totiž jmenuje “želví diagram”, protože připomíná krunýř želvy. Tady samozřejmě veškerá souvislost s procesy končí.

Jiří Bláhovec
váš lektor
Doškolení zkušených interních auditorů dle ČSN EN ISO 19011:2019