Přechod z OHSAS 18001 na ISO 45001 QC Group.cz

Přechod z OHSAS 18001 na ISO 45001

Platnost certifikátu OHSAS 18001 skončí 30. září 2021. Říkáte si, že máte dost času? Vypadá to tak, ale v souvislosti s přechodem na ISO 45001 si teď neprodleně zarezervujte u svého certifikačního orgánu termín auditu. Příprava vám rozhodně zabere 2 – 4 měsíce. A má několik úskalí.

  1. Spoluúčast a projednání se zaměstnanci – na tom se zavaří téměř všichni, malé i velké firmy. 
  2. Pohled na kontext organizace a očekávání zainteresovaných stran ze strany BOZP.
  3. Rizika BOZP. Šanony se zákonnými riziky vám stačit nebudou.
  4. Příležitosti BOZP. To je novinka, na tu se zaměřte 

Začněte přechod řešit už dnes. Protože auditoři i poradci mají omezené kapacity. 

  • Když nemáte čas, uděláme vám přechod na klíč.
  • Když máte čas a chuť, máme pro vás průvodce.
  • Když si chcete něco ujasnit, spojte se s námi online.
  • Když se chcete proškolit, s námi nešlápnete vedle.

Usnadníme vám práci, abyste to zvládli bez nervů. Vyberte si svou cestu.

Přechod na klíč

Uděláme za vás 80 % práce. Sepíšeme a upravíme dokumentaci. Proškolíme zaměstnance a provedeme je celým projektem. Budeme s vámi od začátku až po audit certifikačního orgánu. Vždy se na nás můžete obrátit.

Nemám čas a chci to mít perfektní

Online průvodce

Online průvodce přechodu krok za krokem. Dostanete kompletní harmonogram, vzdělávací materiály, ověřené a převyplněné vzory, návody a online konzultaci se specialistou, které vás podrobně navedou. Budete také potřebovat spolupráci vašich kolegů a my vám poradíme kterých. 

Chci se nechat provést

Dílčí konzultace

Rychlá pomoc na pár hodin. Když si potřebujete něco ujasnit nebo pomoct se zpracováním některé kapitoly normy ISO 45001. Typicky spoluúčast zaměstnanců nebo kontext. Spojíme se online a navedeme vás k řešení. 

Chci o tom vědět víc

Školení a vzory

Přijďte na školení a využijte vzory dokumentů, které na školení dostanete. A nebo si vzory rovnou pořiďte samostatně. 

Rady a tipy jak na ISO 45001

Přechod z OHSAS 18001 na ISO 45001

Dobrá zpráva na úvod. Pokud jste měli dobře nastavený a fungující systém podle OHSAS 18001, máte přibližně 75 % hotovo. I tak vás čeká 2 - 3 měsíce práce na zavedení ISO 45001. Kolik času vám zbývá? Do 30. září 2021. Tento den přestanou platit všechny certifikáty...

číst více

Psychosociální rizika při práci

Zaměstnanec má i duši. Už nestačí řešit jen fyzikální rizika BOZP. Je potřeba se zaměřit i na psychosociální stránku. Jak se lidé cítí, jaké jsou sociální vazby. Jaká je atmosféra na pracovišti. Vztahy se šéfem, kolegy a zákazníky. Zaměstnanec má i duši. Už nestačí...

číst více

Už zase přezkoumání! Co tam budu psát?

A je tu zase zpráva o přezkoumání! Co tam mám všechno napsat? Vůbec té ISO řeči z normy nerozumím. Začnu číst a v povinných položkách se ztratím a nevím co konkrétně a kam do zprávy napsat.  A co vy?Máte to také tak?Pokud ano, tak pro vás máme 2 hodiny online školení...

číst více

ISO 45001 jsme úspěšně zavedli v těchto firmách

Ferring-Léčiva, a.s.

Naše dlouhodobá spolupráce s českou pobočkou Ferring-Léčiva je zaměřena na zavedení a rozvoj systémů dle standardů ISO 14001, ISO 45001 a ISO 50001 v souladu se správnou výrobní praxí pro farmaceutickou výrobu. Pro nás i pro Ferring je “člověk na prvním místě”, a proto si této spolupráce velmi vážíme. Společnost Ferring-Léčiva je součástí mezinárodní společnosti FERRING Pharmaceuticals s pobočkami v téměř 60 zemích světa a produkty dostupnými ve 110 zemích světa. 

S ISO souvisí i další služby

Rozšíření systému o další normy

Dokážeme se rychle zorientovat ve stávající dokumentaci a umíme rozšířit váš integrovaný systém o další normy s jejím využitím. Při našich prvo implementacích již rovnou myslíme i na budoucí rozšíření.

Služba interního auditora

Malým i velkým firmám se vyplatí tuto službu outsourcovat. Zajistíme audit vysoce kvalifikovanými auditory se zkušenostmi z desítek interních a certifikačních auditů. Umíme ISO 9001, 14001, 45001, 13485, 50001, 22001, 20000_1 a 27001.

Služby BOZP

Zajišťujeme BOZP pro malé a střední firmy odborně způsobilou osobou (OZO). Proškolíme vaše zaměstnance, provedeme roční prověrku a zpracujeme povinnou dokumentaci.

E-learning

Kurzy vám připravíme na míru v souladu s platnou legislativou. Naši specialisté do nich zapracují srozumitelně vaše firemní specifika. Dejte svým zaměstnancům elegantní řešení, jak absolvovat školení v čase, kterým jim vyhovuje, na dálku a s ověřením jejich znalostí formou interaktivního testu.

Audit dodavatelů

Provedeme audit vaším jménem u vašeho klíčového dodavatele. Prověříme jeho systém a kritické činnosti z pohledu dodávek pro vás. Zpracujeme zprávu z auditu včetně zjištěných slabých míst. V rámci služby můžeme poskytnout i odsouhlasení a prověření účinnosti nápravných opatření u dodavatele.

QC Safety

Chytrá recepce QC Safety efektivně vyřeší legislativní požadavky pro bezpečný vstup externistů do vaší firmy. Získáte prokazatelné proškolení, evidenci osob a vozidel pro každodenní hladký provoz recepce a areálu. Navíc v případě krizové situace máte na jedno kliknutí k dispozici seznam, který předáte pracovníkům záchranného systému a tím výrazně usnadníte jejich práci.

Napište nám. Odpovídáme úplně všem


    Vaše údaje potřebujeme k tomu, abychom vás mohli zpětně kontaktovat s odpovědí na vaši zprávu nebo vám zavolat, abychom si upřesnili váš požadavek. Ujišťujeme vás, že vaše osobní údaje nebudou dále zpracovávány.