5 důvodů proč není dobrý nápad rušit ISO certifikace - QC Group.cz

Proč není dobrý nápad rušit ISO certifikace právě teď? V krizi 2008/2009 byl tlak na náklady obrovský. Stejně jako je nyní. V této době pak firmy z krátkozrakosti rušily certifikace.

Po nějaké době ty firmy, které ISO z úsporných důvodů zrušily, tak ho pak těžce a s mnohem většími náklady ji znovu obnovovaly.

Proč těžce a s většími náklady?

❌ Lidé ztratí dobré návyky velmi snadno. Znovu je zavést je mnohem těžší, jak psychologicky, tak finančně. Věta “tohle se dřív nedělalo” vás doběhne.

❌ Neuvěřitelným způsobem vám zastará dokumentace. Budete ji z velké části přepracovávat. Jako kdybyste zaváděli nový systém.

❌ Přerušení certifikace znamená při obnově vícenáklady, protože musíte znovu zaplatit 1. stupeň certifikace. Jste úplně na začátku, jako kdybyste žádnou certifikaci nikdy neměli.

❌ Můžete přijít o možnost zúčastnit se důležitého tendru, protože obnova certifikace je v řádu měsíců, nikoliv dnů. U veřejných zakázek vám zpravidla žádné čestné prohlášení nepomůže. Počítá se jen platný certifikát.

❌ Pozor u některých výrobků je systém managementu kvality podmínkou vydávání Prohlášení o shodě. Můžete být tedy v rozporu s legislativou a vaše CE značka je neoprávněná.

Krizový management teď potřebujeme všichni. Ale je potřeba škrtat na těch správných místech.

Co vy na to?

Aktuální školení a konference

2 hodinové doškolení zkušených interních auditorů online, 10. 12. online školení

Požadavky ISO 13485:2016 – zdravotnické prostředky, 14. 12. Pardubice / online

Požadavky ISO 45001:2018, 20. 1. Pardubice / online

2 hodinové doškolení zkušených interních auditorů online, 22. 1. online školení

Základy metrologie, 25. 1. online školení

Interní auditor ISO 9001, 26. 1. - 27. 1. Pardubice / online